Polsan, the largest button producer and supplier in Turkey

With over 60 years experience, Polsan employs the latest techniques and research to produce over 300 million buttons per month. It also makes buckles, other textile accessories and metal buttons under the name, ‘Polsan Metal Accessories’.

Designs can be commissioned to suit your individual needs, with a fast lead-time of around 1 or 2 weeks – all with production quality certification from Oeko-Tex and ISO 9001: 2000.

From natural bone, horn and wood buttons, to leather patches and shirt fastenings, Polsan’s wide range of product can be used for both mens and womenswear. 

Discover the full range atPremière Vision Istanbul.

Polsan – крупнейший производитель и поставщик пуговиц в Турции

Более 60 лет опыта, использование последних технологий и исследований позволяют Polsan производить более 300 миллионов пуговиц в месяц.  Они также изготавливают пряжки, текстильную фурнитуру и металлические пуговицы под грифом ‘Polsan Metal Accessories’.

Дизайны также могут быть изменены в соответствии с вашими индивидуальными требованиями в кратчайшие сроки, в течение 1-2 недель, все это с сертификатом качества

Oeko-Tex и ISO 9001: 2000.

От натуральной кости, рога и деревянных пуговиц, до кожаных петелек и запонок, широкая гамма товаров Polsan может быть использована для мужской и женской одежды. 

Откройте для себя всю гамму на Première Vision Istanbul.

 

Türkiye’nin en büyük düğme üreticisi ve tedarikçisi.

Polsan, 60 yılı aşkın deneyimi ve kullandığı en son ve en donanımlı teknolojiyle, aylık 300 milyon adedin üzerinde düğme üretmektedir. Ayrıca, “Polsan Metal Aksesuarlar” adı altında, toka, metal düğme ve diğer tekstil aksesuarlarının da üretimini gerçekleştirmektedir.

Aynı zamanda, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen ürünler, bir veya 2 hafta gibi kısa terminlerde ve Oeko-Tex ve ISO 9001: 2000 sertifikalı üretim kalitesiyle teslim edilmektedir.

Doğal kemik, boynuz ve ahşaptan mamul düğmelerden deri uygulamalarına kadar sundukları geniş ürün yelpazesi, kadın  ve erkek giyiminde kullanılabilir.

Koleksiyonlarının tamamı Première Vision Istanbul’da.