Akin Tekstil collection: a large range of stretch-cotton and bi-stretch fabrics

This season, the Akin Tekstil collection features a large range of stretch-cotton and bi-stretch fabrics, weighted differently for pants and coats, and featuring luxury and sporty finishes.

Innovative blends such as cotton-tencel or cotton-modal add a technical aspect to the material, improving its performance. Dyed yarns are also a big focus. Choose from a large selection of designs from heritage checks to bold patterns.

While you are at Première Vision Istanbul, take time to discover the Akin Tekstil novelties.

Коллекция Akin Tekstil: широкая гамма коттон-стрейч и би-стрейч тканей

В этом сезоне коллекция Akin Tekstil объединит широкую гамму тканей коттон-стрейч и би-стрейч, по-разному утяжеленных для брюк  и кофт, а также роскошную и спортивную отделки.

Инновационные смесы, такие как хлопок-тенсель или хлопок-модал придают материалам более технологичный вид, улучшая их характеристики. Прокрашенные ткани также заслуживают отдельного внимания. Выберите свой дизайн из широкого ассортимента: от традиционной клеточки до более смелых образцов.   

Посещение Première Vision Istanbul – отличная возможность узнать о новинках Akin Tekstil.

Akın Tekstil: stretch-pamuk ve bi-stretch kumaşlardan oluşan geniş bir ürün yelpazesi

Bu sezon, AkınTekstil’in ürün yelpazesi, pantolon ve dış giyim için farklı ağırlıklarda, lüks ve sportif finişlere sahip, stretch-cotton ve bi-stretch kumaşlardan oluşuyor.

Pamuk-Tencel ve ya pamuk-modal gibi yenilikçi karışımlar, kumaşa teknik bir görünüm katarken aynı zamanda performansını da arttırıyor. İpliği boyalı kumaşlar da firmanın odağında. Aynı zamanda, çok geniş bir desen yelpazesi de fuarda müşterilerini bekliyor olacak.

Premiere Vision Istanbul ziyaretiniz sırasında Akın Tekstil’in standına mutlaka uğrayın ve yeniliklerini keşfedin!